Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim
boğaz
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Rıfat Hisarcıklıoğlu

Doğum Tarihi: 1955-01-01 -

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Rıfat Hisarcıklıoğlu 1955 Ankara doğumlu olan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ilk, orta ve lise tahsilini TED Ankara Koleji'nde tamamladı, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi ve Mali İşletme Bölümü'nü bitirdi.Kayseri kökenlidir. İnşaat ve nalburiye işleri vardır. Sinan Aygün'ün de ATO'dan yardımcısıdır.

"Nuh'un Ankara Makarnası" ve "Nuh Çimento A.Ş."nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Hisarcıklıoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.
Hisarcıklıoğlu İngilizce ve Almanca bilmektedir.

HAKKINDA YAZILANLAR

TOBB'un arka yüzü
Yalçın Bayer
Hürriyet 19 Haziran 2001

Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun, yönetim kurulunun 8 üyesiyle TOBB'a başkan seçilmesindeki kulisleri ve daha sonra olacakları konuşuyoruz:

TOBB'un yönetim organlarını öğrenebilir miyiz?
- 1000 delegesi vardır. Bunlar, 133 konsey üyesini seçerler. Bu 133 kişi de, 15 kişilik yönetim kurulunu; 15 kişi de kendi içinde başkan ve yardımcılarını... Fuat Miras'ın 'istifası'nın kabul edilmesinden sonra kalan 14 kişiden 6'sı boş oy atarken, 8'i Rıfat Hisarcıklıoğlu'na oy verdi. Şimdi Deniz Odası'ndan yedek bir üye gelecek; bu kişinin Miras yanlısı olduğu söyleniyor. Miras yanlıları, yeterli çoğunluğu bulsaydı, barışık bir isim olan Ali Osman Ulusoy'u seçebilirlerdi. Ama olmadı.


Miras neden düşürüldü?
Yanlışları elbette vardı; siyaset yaparken siyasi oyunlara kurban gitti. Bir anlamda kendisini sevmeyen yöneticiler tarafından arkadan hançerlendi. Bunun içinde 28 Şubat'a verdiği desteğin nedeni de var. Miras istifa mektubunu aslında, Eximbank'a verilecek 100 milyon doların kimin denetiminde KOBİ'lere dağıtılacağı konusunda çıkan tartışma nedeniyle 'gözdağı' amacıyla sundu. (Aslında bir başka neden olduğu söyleniyor: TOBB, deprem bölgesinde konut yaptırdı. Müteahhitler, Bayındırlık Bakanlığı'nı örnek göstererek şimdi fark istiyor. Miras da, biz bunları peşin bedelle yaptırdık, diyerek vermek istemiyor.)

Ancak Genel Sekreter Şefik Tokat, mektubu hemen işleme koydu. Ticaret Bakanlığı da, ilginçtir 15 dakikada 'uygundur' görüşünü verdi.Muhalifler de yönetimi ele geçirmiş oldu.

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249