Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim

A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Esat Ertaç Erbesler

Doğum Tarihi: 1970 -

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Esat Ertaç Erbesler Esat Ertaç Erbesler yazdı: Bosna`da Egemenlik Sorunu- Dayton Anlaşması
Dayton Anlaşması ile Avrupa’nın ortasında süren Bosna Savaşı son bulmuştur… Böylece Avrupa’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaşadığı en kanlı trajedi nihayete ermiştir.Dayton Barış Anlaşması, tarafların hiç birinin çıkar elde edemediği sadece geçici uzlaşma sağlanan bir anlaşma olmuştur.

Dayton Barış Anlaşması savaşla birlikte ortaya çıkan etkin ayrımcılığı meşrulaştırmıştır. Anlaşma ayrıca Bosna-Hersek içindeki bölünmeyi resmileştirmiştir. Bosna-Hersek sınırları uluslararası düzeyde korunmuşsa da, ateşkes dönemindeki durumun esas alınması, statükonun kalıcı hale gelmesine yol açmıştır. Anlaşmanın sorunlarından biri de Boşnaklar’a yaşam hakkının, sadece Hırvatlarla federasyon yapmaları durumunda sağlanmış olmasıdır.

Dayton Anlaşması, Bosna’da birlikte yaşayan çeşitli etnik gruplar arasındaki çatışmaları ve buna neden olan anlaşmazlıkları çözmüş değildir, sadece bu anlaşmazlıkları ertelemiştir. Hatta tam tersine, etnik çatışmaları ve zaten var olan dini ayrılıkları da pekiştirmiştir.

Bosna’da Egemenlik Sorunu
Biyografi Net Yayınları
İstanbul 2014
ISBN:978-605-9004-00-8
Sosyal Politikalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı1970 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Lise tahsilini Tekirdağ Namık Kemal Lisesi’nde yaptı. 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik İşletmeciliği ve Yöneticiliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans tahsilini Beykent Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik Bölümü’nde tamamladı. Halen Arel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı Şehircilik Bölümü’nde doktora öğrenimine devam etmektedir.

1991 yılında ticari hayata başladı. Reklam, tanıtım, mesleki eğitim sağlık, sosyal hizmetler ve personel istihdamı alanlarında şirketler kurdu ve yönetiyor.

İstanbul’da faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

Sosyal sorumluluk projelerine destek vermek ve toplumun ihtiyacı olan sosyal sorumluluk projelerine zemin hazırlamak için Sosyal Politikalar Derneği kurucuları arasında yer aldı ve başkanlığını üstlendi. Sosyal Politikalar Dergisi’ni çıkarttı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249