Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim

A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Hakkı Öznur

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, Ülkü Ocakları'na genç yaşta girdi. 1983 yılında kurulan Muhafazakar Parti'de görev yaptı. MP, 1985'te MÇP'ye dönüştükten sonra bu partinin bir dönem Ankara Altındağ ilçe ikinci başkanlığını yürüttü. MÇP Ankara İl Sekreterliği görevinde de bulunan Öznur, 1992 yılının Temmuz ayında Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte MÇP'den ayrıldı.

Yazıcıoğlu'nun liderliğinde kurulan Büyük Birlik Partisi'nde politikaya devam eden Öznur, bu partide GİK üyesi olarak görev aldı.
1985'ten bu yana Ülkücü Hareketin yayın organları olan Yeni Düşünce, Bizim Ocak, Bizim Dergah, Nizam-ı Alem, Yeni Hafta, Alperen gibi dergi ve gazetelerde inceleme-araştırma yazıları ve makaleler yazdı.
Öznur, günlük olarak yayınlanan Gündüz Gazetesi ve haftalık olarak yayınlanan Muhalif (sonradan Gelecek) gazetelerinde de Yazıişleri Müdürü olarak görev yaptı.
Öznur, ilk eseri olan ve Ülkücü Hareket'in kuruluşundan 1980'e kadar olan dönemini inceleyen 6 ciltlik Ülkücü Hareket kitabının 5 ciltlik 1980-2000 dönemini yazmaktadır. Öznur ayrıca,"Başbuğ'un Ardından" isimli derleme olan beş ciltlik eser ve "Derin Sol" isimli beş ciltlik, Türk Solu ve Bölücü Sol (Kürt) hareketlerin Cumhuriyetten günümüze gelişimini anlatan başka büyük çalışma ile yakın çağ siyasi tarihimize ışık tutacak "27 Mayıs'tan 28 Şubat'a Darbeler, Muhtıralar, Cuntalar" isimli çalışmalarını da yürütmektedir. "Ülkücü Kimlik, Gelenek ve Gelecek" adlı teorik bir çalışmayı da önümüzdeki dönemde yayınlamayı planlayan Öznur, fikir ve mücadele hayatı boyunca Türkiye'nin dört bir yanında yüzlerce konferans verdi. Öznur, evli ve bir çocuk babasıdır.

ESERLERİ
Ülkücü Hareket, Alternatif Yayınları, Ankara 1999, 6 cilt

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249